Pomáháme vstát ikona facebook

XIV. benefiční večer 2017

XIV. benefiční večer 2017

123 500 Kč. To je výsledek benefičního večera pro SKP-CENTRUM, o.p.s., aneb benefiční dražby, ve které se v neděli 10. prosince 2017 dražila  díla významných českých umělců.

Do dražby se zapojili nejen partneři a příznivci organizace, ale také lídři českých firem a zájemci o umění. Více než 60 hostů se mohlo ucházet o 17 uměleckých děl – mezi nimi například o plastiku Darji Čejkové, Madonu sochaře Františka Bálka, litografii Kurta Gebauera anebo grafický list herečky Blanky Bohdanové.

Největší odezvu sklidilo dílo Míly Fürstové, české malířky a grafičky, která dlouhodobě žije ve Spojeném Království. Mezi její díla patří například obal hudebního alba Ghost Stories anglické skupiny Coldplay. Autorčina grafika s názvem Motherhood III. se vydražila za 30 tisíc korun. Přítomné dámy také ocenily paličkovaný šperk Jiřiny Rejentové, žamberecké krajkářky.  Její náhrdelník Ester se vydražil za 5 tisíc korun.

Letošní ročník je výjimečný. Rok 2017 je totiž rokem, kdy naše organizace slaví 25 let od svého vzniku. Proto jsme jako součást dnešního večera připravili kromě tradiční dražby také vyvrcholení putovní výstavy fotografií od Tomáše Kubelky, které zachycují dění v našich službách,“ uvedl Jiří Pitaš, ředitel organizace. Výstavu hosté shlédli v zámeckých arkádách.

Vydražené částky a s nimi velká radost byly výsledkem této charitativní akce, která spolu s vánočními motivy ozdobila prostory pardubického zámku. Velmi úspěšné bylo také vystoupení chlapeckého sboru Bonifantes, které skvěle ladilo ke sváteční atmosféře druhé adventní neděle, a to především při závěrečné skladbě Carmina Burana od Carla Orffa s názvem O, Fortuna. Vydražená částka poputuje na obnovu vnitrobloku azylového domu v Pardubicích.

Záštitu nad benefičním večerem převzal senátor PČR Ing. Petr Šilar, radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký.

Pomáháme vstát, tak zní motto organizace SKP-CENTRUM, o.p.s., která je největším poskytovatelem sociálních služeb v Pardubickém kraji. Mezi cílové skupiny společnosti patří rodiny s dětmi, senioři i osoby bez přístřeší.

Do Katalogu uměleckých děl lze nahlédnout – zde

Fotografie z benefičního večera si prohlédněte zde.

© 2011 SKP-CENTRUM, o.p.s.
Poskytovatel sociálních a zdravotních služeb

+420 464 629 618
+420 773 087 585

info@skp-centrum.cz

Tvorba webových stránek